پنج‌شنبه، 14 نوامبر 19 - 04:27
آموزش تعویض سنسور کیلومتر سرعت ماشین

علت خرابی کیلومتر شمار چیست؟ آموزش تعویض سنسور کیلومتر سرعت ماشین علت خرابی کیلومتر شمار سرعت بررسی کار نکردن کیلومتر سرعت  و علل و راهکارهای آن در اتوکار

کم نشان دادن کیلومتر سرعت نشانه چه مشکلی در ماشین است؟

How to Repair a Speedometer

برنامه های موبایل و دستگاه های gps امروزه سرعت شما را با دقت زیادی نشان می دهند اگر شما احساس می کنید بین عدد گوشی ;i با برنامه ای مانند ویز( waze )  یا سایر برنامه های مشابه به دست می آید و سرعت خودرویتان تفاوت معنا داری وجود دارد بهتر است به فکر تعمیر کیلومتر شمار یا سنسور سرعت خود باشید.

یک سرعت سنج و یا کیلومتر شمار خراب رانندگی را بسیار سخت می کند و باعث خطراتی مانند تصادف و جریمه های رانندگی می گردد قیمت سنسور کیلومتر پژو پارس یا سایر خودروهای ایرانی بسیار بالا و گاهی تا ۱ میلیون ( در زمان نگارش این مقاله یعنی خرداد ۱۳۹۸ ) می رسد. بنابراین بررسی علت خرابی کیلومتر شمار سرعت  و تعمیر آن توسط خودتان گاهی راحت تر از سایر گزینه ها است.

علت خرابی کیلومتر شمار سرعت

اولین کار شما باید این باشد که مشخص کنید مشکل دقیقا چیست ویا به عبارتی دلیل کار نکردن کیلومتر سرعت چه چیزی می باشد. پیدا کردن مشکل نصف راه حل است. کیلومتر شمار و سرعت سنج خودرو به کمک یک سنسور سرعت سنج که در زیر داشبورد قرار دارد کار می کنند.

برخلاف کیلومتر شمارهای قدیمی که با چرخ دنده کار می کردند امروزه اکثر خودروهای مدرن وابسته به سنسورهای الکترونیکی هستند و علل خرابی آن ها بیشتر الکترونیکی است تا تا مکانیکی خودرو.

۱-خرابی سنسور سرعت : در نظر داشته باشید که یکی از علت های خرابی کیلومتر شمار خرابی سنور آن است. خرابی سنسور کیلومتر شمار تنها بر روی سرعت خودرو تاثیر نمی گذارد ،بلکه بر روی سیستم کروز و تنظیم سوخت برخی خودروها نیز موثر است به همین دلیل است که با خرابی این قطعه عموما چراغ خطر موتور روشن می شود.

علت خرابی کیلومتر شمار

خرابی سرعت سنج و کیلومتر شمار خودرو در هنگام فروش هم مشکل بزرگیست شما می توانید با مطالعه مقاله ما با موضوع چگونه بفهمیم کیلومتر ماشین دستکاری شده است؟ از دستکاری و خرابی عمدی  خودرویی که می خواهید خریداری نمایید مطمئن شوید.

۲- خرابی ecu : واحد کنترل الکترونیک (Electronic Control Unit) یا همان مغز کامپیوتر که وضیفه هماهنگی ،کنترل و هدایت سایر سنسورهای خودرو را دارد ، در نظر داشته باشید که یک مورد دیگر احتمال  خرابی ecu  خودرو است که  همانطور که گفته شد نقش مغز الکترونیک یا کامپیوتر خودرو را دارد و برخی از اشکالات خودرو به این دلیل است.

۳-مشکلات فیزیکی : قطع شدن اتصالات و ارتباط بین سنسور با سایر بخش ها از جمله مشکلات متداول در این بخش است در برخی اتوموبیل های قدیمی اتصالی و سوختن سیم ها نیز به وجود می آید که از علل از کار افتادن کیلومتر سرعت است.

 

آموزش تعویض سنسور کیلومتر سرعت

اگر کیلومتر خودروی شما خراب شده است بسته به نوع مشکلتان باید به فکر تعویض سیم ها و یا خود دستگاه باشید. با کمی اطلاعات و مهارت فنی شما می توانید در منزلتان تعویض قطعه را انجام دهید اما توصیه ما این است که برای مسائل حرفه ای مانند آموزش تعویض سنسور کیلومتر ۴۰۵ به تعمیرکاران مجاز مراجعه کنید.

  • اگر سنسور مشکل دارد شما باید اتصالات سنسور را بررسی و تنطیم مجدد کنید چنانچه مشکل سنسور شما رفع نشد باید آن را با یک نو تعویض کنید.
  • اگر سیم ها به هر دلیلی آسیب دیده باشند باید عوض شوند بر فرض پارگی سیم ها ،باز هم توصیه ما تعویض سین ها به منضور داشتن یک ارتباط الکترونیکی مطمئن است هرچند که به صورت موقت می توان به اتصال و چسب زدن سیم ها هم فکر کرد اما تنها برای یک دوره موقت و کوتاه
  • اما اگر سیستم ecu  خودروی شما مشکل دارد تنها راه چاره شما این است که پیش یک تعمیرکار و یا مکانیک مجاز بروید گاهی مشکل به سادگی و با یک ریست به کمک دستگاه دیاگ حل می شود، اما در پاره ای موارد تعمیر کار شما ب پیشنهاد تعمیر و حتی تعویض ecu  را می دهد.

خرابی کیلومتر شمار

علت کار نکردن کیلومتر سرعت هرچه باشد شما با دانستن علت  آن نیمی از راه تعمیر را طی کرده اید و نیمی دیگر به کمک یک تعمیرکار یا دوستی که از مسائل فنی سر دربیاورد و یا جسارت و جرئت خودتان به راحتی در دسترس است.رانندگی سالم و مطمئن به فاکتورهای زیادی نیاز دارد و یکی از این موارد دانستن سرعت لحظه ای خودرور می باشد به هر حال اطلاعات در رانندگی نقش مهمی دارد و سرعت شما مهمترین اطلاعاتی است که باید در هرلحظه از آن مطلع باشید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در اتوکار به بررسی کار نکردن کیلومتر سرعت  و علل و راهکارهای آن پرداختیم. در صورت داشتن انتقاد یا پیشنهادی آن را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *